תואר שני ללא תזה

תואר שני ללא תזה מוגדר כמסלול עיוני. דרישות המחלקה ללימודים במסלול זה:

  1. השתתפות חובה בסמינר היסטוריה והיסטוריוגרפיה בהיקף של 2 ש"ש (4 נ"ז), במהלך השנה הראשונה לתואר
  2. השתתפות בקורסי בחירה בהיקף של 12 ש"ש (24 נ"ז) + שני סמינרים בחירה בהיקף של 4 ש"ש 4 נ"ז - 18 ש"ש (36 נ"ז) בסה״כ. ניתן לפרוס לאורך שנות לימודי התואר, על פי בחירה. 
  3. קורסי אנגלית ויהדות בהתאם לנהלי האוניברסיטה
  4. מסלול זה כולל גם תוכנית מורים
  5. קורסי השלמה - קורסים להשלמת רקע בסיסי בתחום ההיסטוריה. קורסים אלה מיועדים לתלמידים שהתואר הראשון שלהם הוא בתחום לימודים אחר. תכנית ההשלמות נקבעת על בסיס אישי והיקפם מופיע במכתב הקבלה לתואר, ולאחר בחינת הלימודים הקודמים של המועמד. קורסים אלה לא מזכים בנקודות, יש להירשם אליהם טרם הרישום לקורסים של התואר ולהשלימם עד סוף שנת הלימודים הראשונה. ממוצע כל קורסי ההשלמה צריך להיות 76% לפחות ובנוסף כול קורס מקורסי ההשלמה חייב לקבל ציון עובר (לפחות 60) (כלומר ציון חיובי על פי דרישות הקורס) בהתאם למפורט במכתב הקבלה לתואר. תלמיד שאינו בטוח שנרשם לקורסי ההשלמה הנדרשים מתבקש לבדוק את הדברים עם מזכירות המחלקה.

המסלול העיוני מאפשר גם למי שעובדים במשרה מלאה או אלו שאינם מעוניינים לכתוב מחקר בהיקף נרחב, לעסוק בלימודים אקדמיים ולהרחיב את השכלתם. במסלול זה תוכלו לפתח יכולות חשיבה ומיומנויות כתיבה וביטוי אקדמיים. 

תנאי קבלה: סיום תואר ראשון בממוצע 76 לפחות

להרשמה ללימודי תואר שני בהיסטוריה באוניברסיטת בר־אילן ולקבלת מידע נוסף על תואר שני בהיסטוריה צרו קשר כעת דרך עמוד יצירת קשר , או חייגו 03-5318390

טופס מעקב למסלול עיוני לחץ כאן