היסטוריה כללית: למה חשוב ללמוד היסטוריה, ולמה ללמוד היסטוריה בבר-אילן?

למה ללמוד במחלקה להיסטוריה כללית באוניברסיטת בר אילן?

לימודי היסטוריה הם כלי רב ערך להבנת העולם הרחב והתרבויות השונות שבו. מטרת לימודי ההיסטוריה היא להרחיב את אופקינו ולהעצים את יכולות הניתוח וההבנה שלנו. הרציונל של המחקר ההיסטורי הוא חיפוש אחר פרשנות העבר. הוא אינו מציג רק עובדות, אלא מחפש גם תבניות ומשמעויות תוך לימוד שיטתי ומעמיק של מסמכים ומקורות חומריים שנשארו בזמנים ובמקומות שונים. המחקר ההיסטורי מספק הבנה של הגורמים לשינוי ולהמשכיות שהם מאבני היסוד של לימוד ההיסטוריה.

 

בגלל גישת הלימוד הייחודית שלנו

המחלקה להיסטוריה כללית באוניברסיטת בר-אילן כוללת צוות של חוקרים צעירים, ומגוון קורסים הנלמדים בשיטות לימוד שונות החוקרות את אירועי העבר וההיסטוריה האנושית מנקודות מבט ייחודיות.

 

בגלל תכנית הלימודים העשירה ושיטות הלימוד המגוונות שלנו

תכנית הלימודים שלנו שואפת לספק תמונה מקיפה של התרבות המערבית מהיבטים שונים – פוליטיקה, מגדר, תרבות וצבא. בתרבות אשר בה ההווה נתפש כנורמה, היכולת לחשוב באופן היסטורי וביקורתי מקנה לתלמידי היסטוריה יתרון משמעותי.

 

בגלל מסלולי הלימוד הגמישים שמציעה המחלקה

המחלקה להיסטוריה כללית בבר-אילן מציעה מסלולי לימוד לתארים ראשון, שני ושלישי. סטודנטים לתואר ראשון בהיסטוריה יכולים ללמוד במגוון מסלולים: היסטוריה כללית כמסלול מורחב, ראשי, משולב (עם כל מחלקה אחרת בבר-אילן), או מסלול דו חוגי (עם מחלקה אחרת בנושא קרוב, כגון לימודים קלאסיים, מדעי המדינה וכדומה).
 

בוגרי תואר ראשון בהיסטוריה כללית יכולים להמשיך את לימודיהם ישירות לתואר השני. המחלקה להיסטוריה כללית מציעה מסלולי לימוד לתואר שני עם ובלי תזה.

 

בגלל ההתנסות המעשית והאקדמית, ואפשרויות התעסוקה

תכניות הלימוד במחלקה להיסטוריה כללית מכשירות את הסטודנטים לערוך מחקרים ממקורות שונים, ומכינה אותם למגוון אפשרויות תעסוקה עתידיות. תחום לימודים זה מומלץ לכל מי שמעוניין בקריירה בתחום התקשורת, בזכות הענקת יכולות קריאה ביקורתית והכשרה מעולה בכתיבה ופענוח טקסטים.

מנהלי עסקים יוכלו להשתמש בתואר בהיסטוריה כללית כדי להעמיק את הבנתם בהתפתחות הכפר הגלובלי. מורים יפיקו תועלת מרקע עשיר בתחום התמחותם. בוגרי המחלקה שלנו פיתחו קריירות ומצויים בעמדות בכירות בתחומי העסקים, הפוליטיקה, הצבא, הממשלה, העיתונות, המשפטים והאקדמיה בארץ ובעולם.

 

בזכות אווירת הלימודים המאתגרת

תשומת הלב האישית שנותנים מרצי המחלקה לכל סטודנט, והמאמצים המושקעים ביצירת אווירה נעימה ומאתגרת, הופכים את המחלקה להיסטוריה כללית של בר-אילן למקום הטוב ביותר ללמוד על עברנו, ולהכין את הסטודנטים שלנו לעתיד.

אז באמת, למה חשוב ללמוד היסטוריה? - לפרטים ולהרשמה למסלול לימודי היסטוריה כללית באוניברסיטת בר-אילן צרו קשר כעת דרך עמוד צור קשר או חייגו 03-5318390